ИМУНОЛОШКА БОМБА: Домашен лек против вируси и настинки

Loading...

Температурите овој период од годината, освен главоболки и поспаност, предизвикуваат и голем број на вируси, проблеми со синусите, кашлица и целосен пад на имунолошкиот систем.Ако сакате да го заштитите вашето тело на природен и здрав начин, и да ги избегнете настинките и вирусите, подгответе го овој едноставен, а вкусен напиток.
Потребни состојки:
6 лимони
1 голема главица лук
2 лажички шумбир во прав
2 лажички мед
3 чаши сок од ананас
¼ чили во прав
Начин на подготовка:
1. Исцедете го лимонот, и сокот ставете го во блендер.
2. Додадете ги сите состојки и блендирајте, се додека не добиете мазна смеса.
3. Ставете ја смесата во сад и чувајте ја во фрижидер.
4. Пијте 4 чаши од овој пијалок секој ден се додека сите вирусни симптоми целосно не исчезнат. Ако сакате да го заштитите вашето тело на природен и здрав начин, и да ги избегнете настинките и вирусите, подгответе го овој едноставен, а вкусен

loading...
Loading...