Како да направите сендвичи од авокадо, зелена салата и домати

Совршена комбинација од здрави масти и растителни влакна, овие сендвичи се навистина здрави и превкусни, и што е најважно, не содржат заситени масти. Совршени се за ужина или лесна вечера, и не бараат многу време за подготовка.Состојки:
2 лажици безмасен мајонез
8 кришки леб
4 големи парчиња зелена салата
1 голем домат, тенко исецкан
1 излупено и исецкано авокадо
12 тенко исецкани парчиња краставица
4 парчиња безмасно швајцарско сирење
Подготовка:
Намачкајте мајонез на кришките леб.
Наредете 4 парчиња со 1 лист од зелена салата, 1 парче домат, 1 парче авокадо, 3 парчиња краставица и 1 парче сирење. Од озгора покријте со останатите кришки леб.
Погледнете го видеото:
Состојки:
2 лажици безмасен мајонез
8 кришки леб
4 големи парчиња зелена салата
1 голем домат, тен

Пронајдете не на следниве мрежи: