Корпици од компир полнети со салата- посни и без глутен!

Едноставна идеја, поготово добра за оние кои  не умеат или  немаат  желба да месат тесто за корпици!Доколку  ви  доаѓаат  на гости луѓе кои  се алергични на глутен или едноставно  сакате нешто поинакво  за послужување, овие корпици  можат да бидат интересно предјадење.
Од само  две состојки кои секогаш  ги имате во  својот дом: компир и густин- и било која салата по ваш избор, да речеме на пример руска салата, можете да имате неодоливо послужување.
За разлика од корпиците од компир кои се пржат, овие се печат во рерна па со  тоа се уште поздрави!
Доколку  ви  доаѓаат  на гости луѓе кои  се алергични на глутен или едноставно  сакате нешто поинакво  за послужување

Пронајдете не на следниве мрежи: