Македонија против Данска посакува заверка на пласманот на Европското првенство

Кошаркарите се надеваат на голема поддршка од трибините.По серијата од трите гостински натпревари, во кои забележа две победи и еден пораз, кошаркарската репрезентација на Македонија вечерва со почеток во 20:30 минути во СЦ „Борис Трајковски“ ја пречекува Данска и посакува победа во обид да се завери пласманот на ЕП во 2015 година.
За повеќе информации прочитајте на sport365.mk. По серијата од трите гостински натпревари, во кои забележа две победи и еден пораз, кошаркарската репрезентација на Македонија вечерва со поч

Пронајдете не на следниве мрежи: