Најбрзиот ЛЕТЕН КОЛАЧ од само 4 состојки!

Loading...

Мора да го направите!ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:
* 800 гр. кекс
* 1 л. јогурт
* 250 гр. јагоди/малини/вишни/цреши
* 200 гр. шлаг
НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:
Издробете ги кексите на (не премногу ситни) парчиња и ставете ги во сад. Прелијте ги со јогуртот и измешајте ги, со цел кексите да омекнат.
Изматете 200 гр. шлаг и подгответе го овошјето. Во садот поредете ги натопените кекси така што ќе добиете рамна подлога. На таквата подлога распределете го овошјето по желба. Озгора ставете го шлагот, а колачот ставете го во фрижидер за да се олади.ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:
* 800 гр. кекс
* 1 л. јогурт
* 250 гр. јагоди/малини/вишни/цреши
* 200 гр. шлаг

loading...
Loading...