Направете ги највкусните палачинки со банана за само 15 минути!

Вкусни палачинки од банана!Начин на подготовка: 
Бананите испасирајте ги во чинија, додадете млеко и сето тоа заедно измешајте го. 
Во сад помешајте брашно, прашок за пециво, сол и цимет. 
Во брашното додадете ги бананите и млекото па на крај сето тоа измешајте го, по потреба додајте уште млеко. 
Загрејте масло во тава( може да користите и кокосово масло) и ставете ја смесата во тваа. Секоја страна печете ја две минути на среден оган додека палачинките не бидат готови. 
Сервирајте топло!Начин на подготовка: 
Бананите испасирајте ги во чинија, додадете млеко и сето тоа заедно измешајте го. 
Во сад помешајте

Пронајдете не на следниве мрежи: