Направи дупка во компирот, зема сланина, а кога ќе видите што направи на крај, ќе ви појде вода на уста!

Сигурни сме дека јадете компир. Но, кога ќе видите како овој кувар го подготви, веднаш ќе станете и  ќе се фатите за работа. Мајсторот за скара, Џејсон Кинг, реши да ви покаже како се парви јадење од компир и сланина, поради  кое ви појде вода на уста. Тој својот рецепт го нарекол  „Вулкански компир“.
Потребни состојки:
два компира
8 парчиња сланина
4 парчиња чадено мисиркино
шолја рендан кашкавал
половина шолја кисела павлака
лут сос
ситно сецкан млад кромид
чепкали
алуминиумска фолија
и секако  скара
Погледнете го видеото па обидете се и вие да го направите ова јадење.

 
Мајсторот за скара, Џејсон Кинг, реши да ви покаже како се парви јадење од компир и сланина, поради  кое ви појде вода на уста. Тој својот рец

Пронајдете не на следниве мрежи: