НЕОДОЛИВО: Солени ролати со топен кашкавал

Ако сте голем обожавател на кашкавал, тогаш малите ролати од леб со топен кашкавал се идеален предлог за вас.Состојки:
6 парчиња леб за тост
1 лажица путер
6 парчиња кашкавал
Подготовка:
Исечете ја кората од парчињата леб и натапкајте ги со чинија за да можете полесно да ги направите како мини ролат. На нив ставете ги парчињата кашкавал и направете мали ролати. На претходно загреана тава ставете го путерот, почекајте да се растопи, а потоа ставете ги мини ролатите со кашкавал. Пржете додека не се стопи кашкавалот внатре, а горниот слој од лебот не крцка.
Детално погледнете го видеото за подготовката:Состојки:
6 парчиња леб за тост
1 лажица путер
6 парчиња кашкавал
Подготовка:

Пронајдете не на следниве мрежи: