Неверојатно задоволство: Ви се јаде нешто благо? Имаме нешто за вас!

Ако сакате да пробате необично задоволство, ви предлагаме нешто многу интересно. Тоа ќе можете да го јадете со нутела, шеќер во прав или џем. По ваш избор. Во видеото подолу ја имате целата подготовка.Ако сакате да пробате необично задоволство, ви предлагаме нешто многу интересно.
 Состојки што ќе бидат потребни:
– 2 јајца
– 250 мл млеко
– 30 гр шеќер
– 220 гр брашно
– 1 лажичка сув квасец
– 1 лажичка сол
– По избор за декорација шеќер во прав, џем или нутела
Погледнете како се подготвува ова неверојатно слатко задоволство:Ако сакате да пробате необично задоволство, ви предлагаме нешто многу интересно.
 Состојки што ќе бидат потребни:

Пронајдете не на следниве мрежи: