ОМЛЕТ СО МЕУРЧИЊА од рерна – Нешто навистина необично а многу вкусно и се топи во уста

Едноставен рецепт со пријатно изненадувачки резултат.

ОМЛЕТ СО МЕУРЧИЊА од рерна – Нешто навистина необично а многу вкусно и се топи во уста

Од него ќе бидат воодушевени и децата, но и останатите. Само еднаш подгответе ваков појадок и ќе ви стане еден од омилените. Овој омлет просто се топи во уста. 

За подготовка ви е потребно:
– подлабок калап со димензија 10 х 24 см
– 6 јајца
– околу 300 мл млеко
– ½ мала лажичка сол
– путер или масло за подмачкување на калапот

Печете во загреана рерна на 200 степени околу 30 минути.

За време на печењето не ја отворајте рерната.
 

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.