Освежителен коктел од краставица кој ќе ги разбуди сите ваши сетила

Освежете се и разбудете ги сите ваши сетила со овој коктел кој ви го предлагаме за топлите летни денови.

Потребни состојки:
1 чаша вотка
1 чаша тоник
1/2 чаша сок од краставица
1/4 чаша свеж сок од лимон
1/4 чаша сируп (еднакви количини шеќер и вода загреани додека шеќерот не се стопи)
Грст свежо нане
Коцки мраз

Поделете ги состојките на половина, додадете ја секоја половина во шејкер и протресете да се комбинираат. Ставете во чаша со многу мраз.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.