Последни вести

Вести

Сириските бунтовници се снабдуваат со оружје од Западот

Заменикот на шефот на руската дипломатија, Генадиј Гатилов во понеделникот на својот профил на Твитер напиша дека постојат сé повеќе докази дека сириските бунтовници набавуваат големи количества оружје произведено на Запад. […]

Меѓународен фудбал

Пепе заврши на интезивна нега

За време на синоќешниот натпревар на Реалп ротив Валенсија, португалскиот дефанзивец, се судри со својот соиграч, голманот Икер Касиљас.Пепе иако успеа да го доигра првото полувреме, на второто остана во […]

Кошарка

Перо Антиќ заминува од македонската репрезентација

      Антиќ преку својот Фејсбук профил објави дека заминува од репрезентација. Тој изјави „Би сакал да ги известам македонските медиуми и целокупната спортска јавност, дека по долго размислување и […]

Избор на уредникот

Ријана и Крис Браун повторно заедно?

  Непознат извор тврди дека Крис ја посетил Ријана минатата недела во нејзиниот дом во Лос Анџелес. „Моментално многу добро се согласуваат, дружат и опуштаат. Крис гледал исечоци од интервјуто на […]

Автомобилизам

Дебитираше новиот концепт на Bentley Mulsanne

Дебитираше новиот концепт на Bentley Mulsanne. Денеска беа објавени следните фотографии, кои создаваат лагодно чувство и потреба за уживање.   Очигледно Бентли знае што прави, нуди, создава… Се сложувате?

Издвојуваме

Велика Британија, а не Грција ќе ја напушти ЕУ

Велика Британија, а не Грција, би можело да биде првата земја што ќе ја напушти Европската унија(ЕУ), предупреди бриселскиот портал ЕУ Обзервер. Порталот, во аналитичкиот текст, се повикува на најновото […]

Регион

Се распаѓа ДС на Тадиќ

Ѓилас и Пајтиќ се најсилните личности во ДС на Тадиќ. Според српските медиуми, по изборниот пораз таму работите не се како што треба, па ако не се стивнат набргу препирките, […]

Меѓународен фудбал

Алекс Сонг заминува во Барселона

Фудбалскиот клуб Арсенал потврди дека го договори трансверот на Алекс Сонг во Барселона. Официјалниот трансвер ќе се изврши во понеделник. Сонг ќе потпише 5-годишен договор  со клаузула за оштета од […]