Последни вести

Останати спортови

Видео: Картикејан: Беше застрашувачки…

Нараин Картикејан и Нико Розберг се сложија дека имале среќа во сударот за големата награда на Обединетите Арапски Емирати кога германецот едноставно „прелета“ преку болидот на својот колега. „Неговиот болид […]

Сцена

Алек Болдвин со склекови пред својата сопруга

Познатите папараци, познатите трагачи и сенки на познатите холивудски ѕвезди, успеаа да направат низа од неколку фотографии додека познатиот актер Алек Болдвин, на улиците од познатиот Лос Анџелес правеше склекови […]

Занимливости

Со својата роботска нога искачи облакодер од 103 ката

Zac Vawter (31) благодарејќи на својата упорност и голема борба, ќе биде и остане достојно забележан во историјата на необичните подвизи. Имено Zac Vawter во 2009 година, останал без својата десна […]

Избор на уредникот

Жизел Бундшен во бикини го покажа својот труднички стомак

  Најплатената манекенка на светот, Жизел Бундшен наскоро треба да се породи. Таа е сликана на плажа во Мајами каде што го покажа својот труднички стомак. Познатиот супер модел облече […]

Култура

Анимирани филмови за Оскар 2012

“Храб­ро ср­це”, “Раз­би­ва­чот Ралф” и “По­де­мот на чу­ва­ри­те” се ме­ѓу ани­ми­ра­ни­те фил­мо­ви но­ми­ни­ра­ни за “Ос­кар”. Филм­ска­та ака­де­ми­ја со­оп­шти де­ка 21 филм ап­ли­ци­ра­ле во ка­те­го­ри­ја­та ани­ми­ран филм. “Ло­ракс”, “Фран­кен­ви­ни”, “Ле­де­но до­ба […]