Последни вести

Останати спортови

ПЕЛЕ: Олимписките игри во Лондон се пример за идните организатори

Легендарната бразилска фудбалска легенда ПЕЛЕ, денес се изјасни дека организаторите на Олимписките игри во Лондон поставија пример и терк, како би требало да изгледаат најголемите и најмасовните спортски случувања на […]

Вести

Еквадор му даде азил на Асанж

Еквадор во четврток го одобри политичкиот азил за основачот на „Викиликс”, Џулијан Асанж, изјави министерот за надворешни работи на оваа земја, Рикардо Патино, јави „Reuters”. Патино рече дека неговата земја верува […]

Избор на уредникот

Сакате да изгледате како Ким Кардашијан? Ви требаат само 84 илјади евра годишно!

Сега познато е колку точно пари се потребни за Ким секојдневно да блеска во најдобро издание. Станува збор за неверојатни 84 илјади евра годишно. Во овој износ не се вклучени […]

Меѓународен фудбал

Горан Попов нема да може да игра во Премиер лигата поради тоа што е Македонец?

Македонскиот фудбалер Горан Попов изјави: „Разочаран сум бидејќи мојот трансфер од соништата пропадна затоа што сум Македонец. Клубовите имаа постигнато договор, јас ги имав договорено личните услови, но сè е […]

Ракомет

Ракометарот Ивано Балиќ во Металург за 200.000 евра?

Од хрватскиот портал „24sata.hr“ добивме информација дека еден од најдобрите нивни ракометари е на пат за Скопје, односно пред трансфер во Металург. Исто така овој портал изјави дека овој трансфер ќе […]

Избор на уредникот

Како Путин ги почести олимпијците за постигнатиот успех?

Владимир Путин дефинитивно знае како да ги награди руските спортисти за постигнатиот успех. Рускиот претседател им честитал на сите спортисти и тренери кои биле дел од летните Олимписки игри во […]

Меѓународен фудбал

Пандев ја однесе Македонија во победа!

Фудбалскиот натпреварот помеѓу Македонија и Литванија заврши со резултат од 1:0со  победа на нашата репрезентација. Единствениот стрелец на овој меч беше нашиот најдобар фудбалер Горан Пандев. Тој успеа да постигне […]

Меѓународен фудбал

Провокација од Литванците! Стадионот Филип II бил крстен по Грчки крал!

Пред почетокот на фудбалскиот натревар помеѓу селекциите на Македонија и Литванија сведоци сме на провокација од страна на Фудбалската федерација на Литванија која на својот веб сајт најавувајки го мечот […]