Последни вести

Меѓународен фудбал

Евра: Ван Перси е новиот Ван Нистелрој

Дефанзивецот на екипата на Манчестер Јунајтед, Патрис Евра, со пофалби за својот колега, тој го споредува Ван Перси со легендарниот напаѓач на овој тим, Руд Ван Нистелрој. „Робин е фудбалер […]

Останати спортови

Видео: Картикејан: Беше застрашувачки…

Нараин Картикејан и Нико Розберг се сложија дека имале среќа во сударот за големата награда на Обединетите Арапски Емирати кога германецот едноставно „прелета“ преку болидот на својот колега. „Неговиот болид […]

Сцена

Алек Болдвин со склекови пред својата сопруга

Познатите папараци, познатите трагачи и сенки на познатите холивудски ѕвезди, успеаа да направат низа од неколку фотографии додека познатиот актер Алек Болдвин, на улиците од познатиот Лос Анџелес правеше склекови […]

Занимливости

Со својата роботска нога искачи облакодер од 103 ката

Zac Vawter (31) благодарејќи на својата упорност и голема борба, ќе биде и остане достојно забележан во историјата на необичните подвизи. Имено Zac Vawter во 2009 година, останал без својата десна […]

Избор на уредникот

Жизел Бундшен во бикини го покажа својот труднички стомак

  Најплатената манекенка на светот, Жизел Бундшен наскоро треба да се породи. Таа е сликана на плажа во Мајами каде што го покажа својот труднички стомак. Познатиот супер модел облече […]