Последни вести

Ракомет

Металург не отпатува во Прешов на дуел од СЕХА лигата

  Македонскиот ракометен шампион Металург не отпатува за Словачка, каде во сабота требаше да го одигра натпреварот од првото коло во СЕХА лигата. За оваа одлука од Металург ги известиле […]

Останати спортови

Одбојкарите на квалификациски турнир во Чешка

  Одбојкарската репрезентација на Македонија, во петок, продолжува со квалификациските натпревари за пласман на Европското првенство, кое следната година ќе се одржи во Полска и Данска. Вториот квалификациски турнир се […]

Вработување

Се бараат доставувачи на пратки

Се бараат доставувачи на пратки . Доколку поседувате возачка дозвола од Б –категорија, возите активно и поседувате претходно работно искуство како возач или дистрибутер, погледнете ги отворените работни места за […]

Вработување

Стани млад банкар

Стани млад банкар Имаш диплома од економски, правен, земјоделски, технички факултет или пак си апсолвент на истите? Аплицирај на долу наведениот линк и стани дел од светот на ПРОКРЕДИТ БАНКА. […]

Балкан

Полицијата во Нови Сад прави обрач за монструмот во Сплит

Новосадската полиција го идентификувала и го лоцирала човекот за кој веруваат дека го поседувал дресот на ФК Милан со испишано име Рекси на грбот, осомничен за убиството на Мексиканката Селен […]

Вести

Грција ќе добие уште време, но не и пари

Еврозоната е подготвена да и даде дополнително време на Грција да ги спроведе реформите, изјави во петок министерката за финансии на Австрија, Марија Фектер по доаѓањето на состанокот на министрите […]