Последни вести

Занимливости

Дедо Мразовци парадираа низ Менхетн

Како дел од традицијата долга 110 години, Дедо Мразовци, парадираа низ Петтата авенија на Менхетн, во Њујорк. На парадата во Њујорк, учествувале 50 Дедо Мразовци кои ја носеле својата традиционална […]

Мода

Тајните на најубавите девојки на денешницата

Иако мислиме дека тие во секој момент изгледаат совршено, познатите девојки вложуваат многу труд за во секој момент да изгледаат беспрекорно средени, женствени и заводливи.   Секоја од нив има […]

Црна хроника

Убиени аџии во напад врз шиитска поворка во Пакистан

Бомба поставена крај пат експлодирала во моментот кога минувале поворка на шиитски аџии при што загинале најмалку седум луѓе а повеќе десетини се ранети во саботата во северозападен Пакистан. Нападот […]

Фото

Фото: Кога холивудските убавици јадат мрсна храна

Секојдневно сме навикнати да гледаме како овие убавици се опседнати со килограмите, целулитот, доброто тело, физичката подготвеност и слично. Но папараците, кои се во постојана војна со нив, ги фатија […]

Црна хроника

Во експлозија во американски стриптиз клуб осум повредени

Најмалку осум лица се повредени во експлозија предизвикана од истекување на гас во петокот, неколку моменти по евакуацијата, која го разорила стриптиз-клуб во центарот на Спрингфилд во сојузната американска држава […]