Последни вести

Занимливости

Запознајте ги совршениот маж и совршената жена

На интернет почнаа да кружат фотографии на совршен маж и совршена жена.  Благодарение на експертите сега знаеме како изгледаат совршените маж и жена по кои тргаме сите.  Совршениот маж има образи […]

Сцена

Тајра Бенкс без шминка

Фоторепортери ја забележале 38 годишната Тајра Бенкс во јакна , црни капри панталони, бејзбол капа и без грам шминка на лицето. Навистина е реткост да ја видиме Тајра во поинакво […]

Сцена

Боби Кристина, ќерката на Витни Хјустон наследи 20 млн долари

Боби Кристина конечно ги доби парите кои што ги наследи од својата покојна мајка Витни Хјустон. Бабата на Боби, Чизи Хјустон, се повлече од нејзиниот план да направи измени во […]

Меѓународен фудбал

На Фиорентина и „фалел“ уште Освалдо…

Говорејќи околу својот омилен тим зад кој е одличната година односно сезона, легендата на Фиорентина Џанкарло Антонини смета дека Фиорентина мора да доведе централен напаѓач со што екипата би се […]