Последни вести

Меѓународен фудбал

Бразил и Англија ќе ја отворат реновираната ’Маракана’

Фудбалската репрезентација на Бразил ќе се сретне со Англија, во пријателски натпревар, воочи Купот на Конфедерации, соопшти гувернерот на Рио де Женеиро, Серхио Кабрал. Бразил и Англија ќе бидат првите […]

Кошарка

МЗТ гостува во Задар

Викендов, во АБА лигата, на програмата ќе бидат натпреварите од десетото коло. Македонскиот првак, МЗТ Скопје Аеродром, во оваа рунда ќе гостува во Задар, а дерби натпреварите ќе ги одиграат […]