Последни вести

Избор на уредникот

Џоди Марш вгради огромни силикони

  Денес е се поголем бројот на девојки кои неможат да одолеат на пластичните операции, со желба да променат дел од своето тело. Силиконските гради станаа секојдневна појава. Џоди Марш […]

Вести

Предизборен молк во Грузија

Со митинзи на опозициската коалиција „Грузиски сон“ (КО) во двата најголеми града во Грузија, Тбилиси и Кутаиси, синоќа официјално заврши кампањата за утрешните парламентарни избори во оваа поранешна советска република. Од […]

Економија

Економската криза го погоди и шпанското кралско семејство

Економската криза во која се наоѓа Шпанија, не го одмина на шпанското кралско семејство, кое ќе мора да се соочи со мерките за штедење. Со Предлог-буџетот на шпанската Влада за […]

Економија

Протести против мерките за штедење во Португалија

Десетици илјади Португалци излегоа денеска на улиците, за да протестираат против владините планови за штедење. Тие се собраа во центарот на Лисабон и протестираа против плановите за намалување на буџетските трошоци и […]

Вести

Оставка на шефот на обезбедувањето на чешкиот претседател поради нападот со пластичен пиштол

Шефот на Одделот за обезбедување на чешкиот претседател, Јиржи Скленка синоќа поднесе оставка, поради завчерашниот инцидент во кој со пластични дијаболи беше пукано врз шефот на државата Вацлав Клаус. Скленка во […]

Филм

Натали Портман ќе ја игра Џеки Кенеди !

Глумицата најверојатно ке ја добие улогата на сопругата на поранешниот амерички претседател Џон Ф. Кенеди, Џеки, пренесува сајтот “Дедлајн”.    Филмското студио “Fox Searchlight”, кој го поседува овој проект, во […]

Вести

Мит Ромни се откажува од 47% од Американците за кои смета дека се „жртви“

Предизборната кампања во САД продолжува. Вирџинија е една од сојузните  држава која може да биде пресудна. Американскиот претседател Барак Обама и републиканскиот предизвикувач Мит Ромни ги вкрстија копјата во сојузната […]