Последни вести

Сцена

Се снима филм за Мајкл Хачинс

Поранешниот холивудски сценарист и продуцент Боби Галински најави снимање на долгометражен филма за животот на покојниот харизматичен пејач на австралиската рок група INXS, Мајкл Мајкл Хачисон. Боби Галински, косценаристот на […]

Сцена

”Coldplay” се растура

'Ова е нашиот последен голем концерт барем за наредните три години'- изјави Крис Мартин после концертот во Австралија. Фронтменот изјави дека овој концерт имале желба да го направат еден од […]

Занимливости

Објавени фотографиите од жената која полово општеше со мртовец

Случајот стана познат пред неколку денови.Станува збор за некрофилија. Жената се правдаше на интернет, објави дека е спремна се да трпи за својата страст. Таа смета дека кога човекот го […]

Економија

Унгарија: Правобранител за заштита на финансиските права на граѓаните

Унгарија воведува институција Народен правобранител за заштита на финансиските права на граѓаните, кој што ќе ги застапува по индивидуална основа. Целта на таквиот Народниот правобранител ќе биде да ги штити […]

Занимливости

Процвета најголемиот и најсмрдливиот цвет на светот

Најголемиот цвет на светот Арум Тита (Amorphophallus titanum) процвета во Ботаничката градина во Базел, во Швајцарија. Цветот има толчник, висок 2,27 метри и црвено-кафеави ливчиња, а неговиот корен тежи околу […]

Македонски фудбал

Адис Јаховиќ за „Пулс24“: Чеде сака од сите нас репрезентативци да направи едно „СЕМЕЈСТВО“

Интервју на новиот репрезентативец Адис Јаховиќ за „Пулс24“ каде упатува голема благодарност до селекторот Јаневски за кого вели дека од сите репрезентативци сака да направи едно „СЕМЕЈСТВО“, меѓудругото, Јаховиќ за […]