Последни вести

Меѓународен фудбал

Навивачите на Челзи „КОНТРА“ Бенитез

Изборот на Рафа Бенитез за нов тренер на Челзи на многумина фанови на овој тим не беше дочекан со премногу позитивни коментари. Навивачите на Челзи, новиот менаџер на својот омилен […]

Меѓународен фудбал

Атлетико спрема „БОМБА“: Кавани-Фалкао „убиствен тандем“ во нападот!!!

Едисон Кавани го привлекува вниманието на многу европски фудбалски гиганти, а во трката за голгетерот се вклучи и Атлетико Мадрид, целта е јасна, да се направи неверојатно силниот тандем Фалкао-Кавани. […]

Меѓународен фудбал

Мурињо: Сити, спремете се за елиминација!!!

Жозе Мурињо на прес конференцијата за новинарите уште еднаш на свој начин го коментираше претстојниот дуел со Манчестер Сити. Играчите на Роберто Манчини се наоѓаат во мошне тешка положба бидејќи […]

Останати спортови

Батон: Не знам дали Перез е дораснат за да го замени Хамилтон

Перез во болидот на Мекларен ќе го замени Луис Хамилтон кој преминува во Мерцедес. Иако Серхио Перез најави борба за шампионската титула во својата прва сезона со Мекларен, неговиот иден […]

Останати спортови

Алонсо: Не сум во добитна ситуација, но зошто да не киксне Фетел?

Во исчекување на последната трка сезонава, Фернандо Алонсо, во Њу Јорк одржа прес конференција. Во исчекувањето на последната трка сезонава, Фернандо Алонсо до некаде самоуверено пред настапот. Шпанскиот возач на […]