Последни вести

Вести

Европски ден на сеќавање на жртвите на тоталитарните режими

Денешниот ден се одбележува во повеќето земји особено во Европската унија, по препораката на Европскиот парламент со цел заедничко соочување со историјата, а со тоа и со цел за помирување […]

Меѓународен фудбал

Верни и лојални кон Вардар, група „Комити“ отидоа и во Брвеница да навиваат за Вардар!!! (Фото)

Екипата на Вардар славеше со 0-2 на гостувањето кај Руфеја во 1/16 од Купот на Македонија. Како што забележавме на социјалната мрежа „Facebook“, осамна слика на која се гледа дека […]

Филм

Анџелина Џоли ќе глуми заедно со нејзината 4-годишна ќерка

Ќерката на најпознатата холивудска двојка, Анџелина Џоли и Брет Пит, ќе ја добие својата прва улога на филмското платно на 4-годишна возраст. Малата Вивиен Џоли-Пит ќе ја глуми принцезата Аурора […]

Меѓународен фудбал

„Нервозниот“ Баже Илијоски казнет со 8 000 евра, „фрлал шишиња со вода и упатил пцовки кон тренерот“ ?!

Македонскиот фудбалски интернационалец Баже Илијоски е казнет со 8 000 евра. Екипата на Рапид Букурешт каде настапува нашиот интернационалец на гостински терен одигра само 0-0 со Петролул Плоешти пред 13-илјадната […]

Меѓународен фудбал

Баби го изненади Напредок, Победа Јуниор на пенали го совлада Работнички

Интересни резултати од 1/16 на Купот на Македонија. Тимот на Баби го изненади Напредок совладувајќи го со 1-0, додека пак изненадување приреди и тимот на Победа Јуниор кој на пенали […]