Последни вести

Занимливости

Според Guardian бурекот е на 5-то место за најдобра брза храна во светот

Британците овој балкански специјалитет го опишале како вкусен и крцкав, притоа додавајќи дека може да избирате помеѓу понудата на бурек со месо, сирење, спанаќ, и дека најдобро иде со црн […]

Сцена

Хајди Клум призна дека е заљубена во својот телохранител и партнер Мартин Кристен.

Познатата Хајди Клум призна дека е заљубена во својот телохранител и партнер Мартин Кристен. Гласините за романтичната врска меѓу супермоделот и нејзиниот телохранител почнаа да кружат во медиумите порано годинава. […]

Занимливости

Фотографиите на славните продадени за 750 илјади долари

Точно 238 фотографии на славни личности меѓу кои и на Мерилин Монро снимени од прославениот американски фотограф Милтон Грин се продадени на аукција во полската престолнина Варшава за рекордни 2,3 […]

Љубов и секс

10 Feng shui совети како да ја привлечете љубовта во вашиот живот

Личностите кои во своето секојдневие го пракикуваат системот на Feng shui веруваат дека тоа е еден од најдобрите начини за промени и привлекување на позитивните нешта околу нив. Прочитајте ги […]