Последни вести

Балкан

Лошите временски услови причина за пад на хеликоптер

Седумнаесет припадници на турските безбедносни сили загинаа во пад на хеликоптер кој во саботата се урнал во југоисточниот дел на Турција. Причина за падот на хеликоптерот од типот „сикорски“ на […]

Фото

Најубавите филмски бакнежи

Романтичните филмови секогаш ќе ги гледаме со задволство и секогаш ќе ја чекаме сцената кога главните ликови ги победуваат сите препреки и завршуваат заедно со романтичен бакнеж. Еве ги најубавите […]

Вести

Изборите во САД – фер и слободни

Фер, слободни и демократски се претседателските избори во САД според претставниците на набљудувачката мисија на ОБСЕ. Како што јави Глас на Америка, изборите минале во мирна атмосфера и без нарушување […]

Вести

Оставка на директорот на ЦИА поради љубовна афера

Дејвид Петреус, директорот на американската разузнавачка агенција ЦИА поднесе оставка, поради вонбрачна љубовна врска, јавија американските медиуми. За сега, неговата функција ќе ја извршува неговиот заменик, Мајкл Морел, како шеф […]

Филм

Филмот за Никола Тесла ќе се снима во Србија

Најголем кандидат за улогата на Тесла е актерот Кристијан Бејл.  Иако како првобитна локација за снимање била планирана Британија, по обиколка на Србија, продуцентите на филмот „Тесла, владетелот на светот“, […]

Меѓународен фудбал

5 причини поради кои Inter би можел да го освои Scudetto-то

Inter го постигна невозможното – го победи италијанскиот шампион Juventus на гостински терен и ја прекина серијата на Старата Дама од 49 натпревари без пораз.  Големиот подвиг на Inter на […]