Последни вести

Сцена

Утре ќе се одржи доделувањето на ‘MTV Europe’ музичките награди

Манекенката Хајди Клум ќе биде домаќин на доделувањето на 'MTV Europe' музичките награди, што ќе се одржи на 11 ноември во Франкфурт.Како и секоја година, по “МТВ ВМА“ наградите, следи […]

Сцена

Macaulay Culkin ја моли неговата поранешна девојка Mila Kunis да му се врати и го остави Ashton Kutcher

Macaulay Culkin (32) и Mila Kunis (29), е уште една од многуте веќе завршени и минати холивудски двојки. Плачејќи и тресејќи се пред апартманот на преубавата Mila Kunis, во Њујорк […]

Сцена

Наташа Беквалац: Разводот ми е најголемиот неуспех во животот

Добро познато е дека преубавата Наташа Беквалац во последниот изминат период поминува низ вистинска медиумска војна со нејзиниот поранешен сопруг Данило Икодинович. Имено некогашниот ватерполист не пропушта прилика во која […]

Филм

Предлог филм: V for Vendetta (2005)

Мистериозен борец за слобода познат како “V” користи терористички методи во борбата против своето тоталитаристичко општество. Во една девојка што ја спасува од тајната полиција тој го наоѓа и својот прв […]

Мода

Кондури наменети само за Алфа мажјаците (фото)

Дизајнерското дуо „Apex“, во кое успешно веќе четири години соработуваат Маријан Фанати и Доминик Јанг, лансираше лиинија на машки обувки кои се наменети само за оние мажи кои успешно чекорат […]