Последни вести

Кошарка

Џексон и Д’Ентони во прв план за клупата на Лејкерси

Лејкерси го отпуштија Мајк Браун по пет натпревари во новата сезона, ЛА Лејкерси тргнаа во потрагата за нов тренер. Како фаворити за таа позиција излегоа Фил Џексон и Мајк Д’Ентони. […]

Сцена

Лејди Гага: Парфемот е моја замена за вистинското бањање

Секогаш контраверзната Лејди Гага откри дека е страствен обожавател на својот парфем “Lady Gaga Fame”, до степен што тој е нејзината замена за вистинското бањање. Со парфемот не треба да […]

Фото

Фото: Со брада или без брада. Кој е подобриот избор за холивудските актери?

Некои од нив навистина многу постаро изгледаат кога брадата е составен дел од нивниот имиџ. Некои пак без неа изгледаат невино, помладо и попривлечно. Според следната галерија оставаме ваша да […]

Љубов и секс

5 типа на жени што мажите ги избегнуваат

Не дозволувајте да бидете една од оние жени што мажите ги избегнуваат по ноќните клубови. Постојат одредени групи на жени што со нивното однесување ги одбиваат мажите. Погледнете кои се […]