Последни вести

Меѓународен фудбал

Ферги: Рио ме посрамоти пред сите, ќе одговара за ова!!!

Дефанзивецот на премиерлигашот Манчестер Јунајтед, Рио Фердинанд, одби да излезе на теренот со маица за поддршка на акцијата за борба против расизмот. Сево ова се случува откако Џон Тери доби […]

Ракомет

Червар посака да е активен играч поради македонската публика

  Во преполната сала „Борис Трајковски”, публиката беше осмиот играч за Металург, во натпреварот од Лигата на шампиони против Ст. Петерсбур, смета тренерот на ракометарите од Автокоманда, Лино Червар. „Посебно […]

Меѓународен фудбал

За Јувентус дербито на непоразените, Милан потопен во Рим

  Италијанскиот фудбалски првак Јувентус во Торино со 2:0 го доби дербито против Наполи на Горан Пандев на досега непоразените екипи во сезоната, додека Милан загуби на гостувањето на римски […]

Ракомет

Червар: Киелце е фаворит, но ние ќе се подготвиме

  Иако има еден месец пауза до другите натпревари од Лигата на шампиони во ракомет, сепак Лино Червар, тренерот на Металург вели дека ќе се подготвуваат за фаворитот Киелце. „Сигурно […]

Меѓународен фудбал

Депортиво „МАШКИ“ изгуби од Барса!!!

Неверојатен натпревар се одигра во Примера на дербито помеѓу некогашниот гигант Депортиво и сегашната неприкосновена Барса, натпреварот одбележа дури девет голови. Девет голови на мечот помеѓу екипите на Депортиво и […]

Меѓународен фудбал

Реал подобар за два гола од Селта

  Фудбалерите на мадридски Реал во премиерниот саботен дуел од 8-то коло на шпанската Примера, на сојот „Сантјаго Бернабеу” со 2:0 ја совладаа Селта Виго. „Кралевите” пред натпреварот имаа големи […]