Подгответе Фереро Роше бомбици ЗА САМО 30 МИНУТИ!

Се вели дека најдобрите колачи се подготвуваат брзо и лесно, а ги содржат омилените состојки. Такви се бомбиците Фереро Роше од Нутела и лешници.За нив потребни ви се само 5 состојки, а вкусот и задоволството се незаменливи.
Потребни состојки:
100g лешник
наполитанки
150g лешници
200g Нутела
150g чоколадо за готвење
4,5 лажички масло.
Начин на подготовка:
Искршете ги наполитанките, додајте ги исечканите лешници и Нутелата за да се соедини сè. Обликувајте ги бомбиците и ставете ги во фрижидер за да се изладат. Стопете го чоколадото за готвење на помала температура, па прелијте ги бомбиците. На крај може и дополнително да ги извалкате во издробени лешници.За нив потребни ви се само 5 состојки, а вкусот и задоволството се незаменливи.
Потребни состојки:
100g лешник

Пронајдете не на следниве мрежи: