Подгответе вкусен домаен намаз од хумус

Loading...

Состојки:
2 чешниња лук
1 чинија наут кој отстојал во вода
1 лажица црвен пипер
1 цеден лимон
1/4 шолја таан
сол
по желба можете да додадете и пиперки, маслинки или капари.
Еве како  да  го подготвите:
Состојки:
2 чешниња лук
1 чинија наут кој отстојал во вода
1 лажица црвен пипер
1 цеден лимон
1/4 шолја таа

loading...
Loading...