Предлог за брз ручек!

За оние кои немаат многу време да стојат пред рерната, ви предложуваме да подготвите ручек за помалку од половина час.Пилешко во пиво
Состојки:
– 5 средни батаци
– сол, бибер, слатка црвена пиперка, масло
– 500-700 мл светло пиво
Подготовка:
Зачинете ги батаците, а потоа пржете ги на загреано масло по неколку минути додека не заруменат. Додајте го пивото кое би требало да го прекрие речиси целото месо. Варете околу 20 минути на средна температура, а потоа засилете го огнот додека пивото не испари.
Добар апетит!Пилешко во пиво
Состојки:
– 5 средни батаци
– сол, бибер, слатка црвена пиперка, масло

Пронајдете не на следниве мрежи: