Превкусни колачиња готови ЗА САМО 20 минути!

Состојки-
Тесто-
– 250 гр путер
– 130 гр шеќер во прав
– 1 ванилин шеќер
– 1 јајце
– 500 гр брашно
– 1 прашок за пециво
– 2 лажици какао во прав
Подготовка
Изматете го омекнатиот путер со шеќер во прав и ванилин шеќер. Изматете го јајцето. Постепено се додава брашното со прашокот за пециво, ќе добиете убаво, средено меко тесто кое може да го обликувате.
Поделете го тестото на 2 дела. Во еден дел додадете 2 лажиќки какао во прав и промешајте. Двете теста се тркалаат во правоаголник. Темното тесто ставете го на светлото и тркалајте во форма на ролат.
Во  сад со хартија за печење , се пече на 160 ° С, 20 минути.Состојки-
Тесто-
– 250 гр путер
– 130 гр шеќер во прав
– 1 ванилин шеќер
– 1 јајцеПревкусни колачиња кои мора да ги направите!

Пронајдете не на следниве мрежи: