САЛАТА со макарони која ќе ви замени ЦЕЛ оброк

Loading...

Во текот на летните месеци неопходна е лесна исхрана која сепак овозможува доволна енергија за да издржиме во напорните денови.Салата со макарони
Состојки:
1 пакетче макарони
1 шолја мајонез
¼ шолја бел оцет
малку шеќер
2 ипол супени лажици сенф
1 ипол лажичка сол
половина лажичка бибер
1 поголем кромид
2 целери
1 морков
1 зелена пиперка
Подготовка:
Во посолеа вода сварете ги макароните. Исцедете и измијте ги со ладна вода.
Во голема чинија помешајте ги мајонезот, сенфот, оцетот, солта и биберот, додадете го кромидот, целерот, зелената пиперка и морковот. Потоа оваа смеса соединете ја со сварените макарони. Оставете во фрижидер четири часа пред послужување, пожелно е дури и  да отстои цела ноќ во фрижидер.Салата со макарони
Состојки:
1 пакетче макарони
1 шолја мајонез
¼ шолја бе

loading...