Се подготвуваат веднаш! Пилешки мафини на мексикански начин

Изненадете ги домашните со овие превкусни мафини.Потребни состојки:
600гр. сецкано варено пилешко бело месо
350гр. чедар сирење
2 јајца
250мл. млеко
130гр. брашно
1 лажичка прашок за пециво
1 луто пиперче (по желба)
свеж магдонос
Начин на подготовка:
Изматете ги јајцата, млекото, брашното и прашокот за пециво.
Во друг сад измешајте ги пилешкото месо, лутото пиперче, сирењето и магдоносот.
Ставете од оваа мешавина во калапите.
Врз нив додадете ја мешавината од млеко и јајца…
Ставете ги да се печат половина час во претходно загреана рерна на 200 степени.Потребни состојки:
600гр. сецкано варено пилешко бело месо
350гр. чедар сирење
2 јајца
250мл. млек

Пронајдете не на следниве мрежи: