Сладок намаз од јагоди, кој до сега не сте го пробале!

Доколку сте купиле јагоди, кои воопшто не се благи, не очајувајте, од нив направете го овој необичен десерт…Состојки:
– ½ кг јагоди
– 30 гр шеќер
– 1 лажица екстракт од ванила
Подготовка:
Измијте и исчистете ги јагодите, па исечете ги на половинки. Измешајте ги со шеќерот и екстрактот од ванила. Печете ги во плех, врз хартија за печење, во рерна загреана на 170 степени околу половина час.Состојки:
– ½ кг јагоди
– 30 гр шеќер
– 1 лажица екстракт од ванила
Подготовка:

Пронајдете не на следниве мрежи: