СОВРШЕНА САЛАТА: Моркови со лук!

Loading...

Ако сте во недоумица пто да подготвите како прилог за месо, ова е совршено…Состојки:
3 големи моркови
1 главица кромид
2 чешниња лук
Малку зачин и малку масло
Подготовка:
Исчистете ги морковите и исецкајте ги на кругчиња. Кромидот исто така исецкајте го ситно и пропржете го на малку масло. Кога малку ќе се испржи, додадете ги сецканите моркови и малку вода. Поклопете и динстајте додека не омекне. Кога водата ќе испари и морковот ќче омекне, додадете сецкан лук, зачин и сецкан магдонос. Состојки:
3 големи моркови
1 главица кромид
2 чешниња лук
Малку зачин и малку масло

loading...