Ознака: авокадо

Здравје

Здрава храна што треба да ја избегнувате доколку сакате да ослабете

Кога сакаме добро да се грижиме за нашето тело, првата работа на која помислуваме е овошјето како нискокалорична и здрава храна, јадејќи ја за ужина, па дури и наместо вечера. […]

Кулинарство

Овој вкусен и лесен рецепт со јогурт и авокадо е нашиот нов омилен појадок

Додека она што најмногу го гледаме на социјалните мрежи за појадок е тост од авокадо или сладок појадок, гранола, бобинки и банани, дали некогаш сте размислувале да го ставите она […]

Живот

Жена сподели едноставен трик со кој авокадото е помеко за само 10 минути

На менито на секој што јаде здраво, авокадото е неопходна храна. Ова овошје оди добро со тост за појадок, но за многумина е вистинско разочарување ако не е доволно зрело. […]

Здравје

Пет производи за здравје, виталност и добро расположение

Многу често во текот на денот не внимаваме на тоа што јадеме, па телото го оптоваруваме со храна која ја внесуваме. Тоа дава одраз на надворешниот изглед, здравјето и расположението. […]

Кулинарство

Идеја за појадок: Тост со авокадо, домат и сирење

Авокадото е одличен извор на растителни влакна, здрави масти, калиум, фолна киселина, витамин Е и антиоксиданти. Започнете го денот со вкусен тост авокадо, домати и сирење. Потребни состојки: Авокадо Леб […]