Ознака: автомобил

Занимливости

Му го искршила автомобилот затоа што не се јавувал на телефон

Маријана од Хрватска го искршила автомобилот на своето момче затоа што не се јавувал на мобилниот телефон. Со секира го демолирала неговиот автомобил. Имено, тие се во врска три години, […]

Автомобилизам

ŠKODA Rapid ја освои наградата „RED DOT“ за дизајн на производ

ŠKODA Rapid, компактниот седан ја освои една од најпосакуваните светски награди, наградата „RED DOT“за дизајн на производ. Стручното жири, на најголемиот светски натпревар за дизајн, секоја година ја доделува оваа […]

Автомобилизам

SEAT го претстави Leon SC за да освои нови клиенти

Брендот SEAT во понеделникот претпладне го претстави новиот Leon SC на саемот за автомобили во Женева, автомобилот којшто ја претставува втората фаза од лансирањето на компактни автомобили во фамилијата на […]

Автомобилизам

Audi A4 повторно e “Најдобар во сите класи” според извештајот на DEKRA за користени автомобили

  Audi А4 повторно се најде на врвот, според извештајот 2012 на DEKRA за користени автомобили со најниска стапка на грешка. Тоа значи дека Audi пет патипо ред е најдобар во […]