Ознака: автомобил

Црна хроника

ФОТО: Гори автомобил во Кисела Вода!

Автомобил марка „Фолксфаген поло“ денеска попладне се запалил на паркинг во Скопје, на улица „Пушкинова“ во населбата Кисела Вода.Автомобилот се запалил околу 19:45 часот, а возило на противпожарна единица веднаш […]

Живот

Две девојки се преплашиле до смрт во автомобилот, а нивниот УЖАС е забележан на успореното видео

Сите ние се обидуваме да направиме добро селфи, а се случува наместо тоа  да уловиме тотално магичен и  неочекуван момент.Ова е токму  еден од тие моменти. Додека  правеле смешни  гримаси […]

Вести

Хорор: Детето кое почина било прегазено од родителот

Детето што почина синоќа во Универзитетска клиника по хируршки болести „Св. Наум Охридски“, поранешна Градска болница, било прегазено од автомобил.Како што неофицијално дознава ТЕЛЕГРАФ, детето го прегазило еден од родителите кој […]

Занимливости

Генијален начин како да го разладите автомобилот за само десетина секунди

Летото пристигна, а со  него и жештината . иако тоа годишно доба  го сакаме поради годишниот одмор и заминувањето на море, не смееме да занемариме и некои  помалку удобни  ситуации […]

Живот

ФИЛМСКА ПОТЕРА: Полицијата бркала автомобил, кој го возела малолетничка!

Полицијата извела несекојдневна потера по автомобил, кој го возело 12-годишно девојче.Полицијата во Тексас, морала да ја стисне гаста до крај, за да успее да стигне 12-годишно девојче, кое го украла […]

Живот

Возење на топло време: Ако патувате, МОРА да внимавате на ОВА!

Почнаа врелите денови, а освен грижата за здравјето, важно е да водите сметка и за автомобилите, за безбедно да возите во летните месеци. Еве неколку практични совети како најефикасно да […]

Видео

Кој рече дека жените не ги бидува за возење? Таа се паркира каде сака, а пајакот не и може ништо!

На интернет се појави видео од жена која пронашла решение за паркирање во секое место и време!„Запознајте ја жената, која своето паркинг место го носи секаде со себе“, стои во […]

Сцена

СЕ ПОДНОВИ: Вељко купи автомобил од 120.000 евра?!

Синот на фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ, објави фотографии од луксузен автомобил, по што почнаа шпекулирањата дека младиот Ражнатовиќ се подновил со нов автомобил.Вељко објави фотографии од автомобилската марка „Мерцедес […]