Ознака: автомобил

Вести

Уште една трагедија: Автомобил потона во езерото Калиманци

Автомобил, најверојатно Форд, попладнево бил забележан во водите на езерото Калиманци.На површината на езерото било забележано женско безживотно тело, а според неофицијални информации во автомобилот се наоѓало уште едно, најверојатно […]

Црна хроника

Автомобил усмрти мечка кај Групчин

Вчера околу 23:30 на автопатот Тетово-Скопје, во близина на Групчин, по наплатната рампа, се случила сообраќајна несреќа помеѓу комбе со германски таблички управувано од А.Ф од Скопје и патничко моторно […]

Фото

КАПАЧИТЕ ЗГРОЗЕНИ: Маж го паркирал автомобилот на плажа и отишол на капење!

Непознат возач на „алфа ромео“ со загрепски регистерски таблички, го паркирал својот автомобил само неколку метри од морето во Шибеник.Туристите кои биле на плажата, биле запрепастени од она што го […]

Занимливости

ФОТО: Скопјанец го собирал кусурот цели 5 години, па си купил автомобил: Еве колку пари собрал!

Сте виделе ли некогаш 2000 евра во денари? Во ситни пари или железни или монети. Од искуство знаете дека и петстотини денари во паричникот се претежок товар од кој гледате на секој начин да […]

Балкан

ТЕШКА НЕСРЕЌА: Момче загина во судар помеѓу мотор и автомобил!

Дваесет и едногодишен мотоциклист загина во сообраќајна несреќа во близина на Бјелина, БиХ, соопшти босанската полиција.Возачот на мотоциклот со иницијали Б.Ј. од Бјелина починал на лице место од здобиените повреди. […]

Сцена

ФАТЕН НА ДЕЛО: Сопругот на убиената пејачка и ќерката Јана пред станот на момчето уапсено на гробот на Јелена!

Семејниот автомобил на Марјановиќ е виден во Светогорска улица, паркиран точно преку улица на влезот на зградата во која живее Никола Маријоковиќ, кој е приведен на четириесетдневниот помен на брутално […]

Сцена

Победникот од „Ѕвездите на Гранд“ ГИ ВООДУШЕВИ СИТЕ: Автомобилот ќе го подарам на…

Ибро Бубулин, 17-годишниот победник на „Ѕвездите на Гранд“, вели дека сѐ уште е во шок по освојувањето на првото место.„Да бидам искрен, не се надевав на победа. Ова за мене […]