Ознака: Агенција за млади и спорт

Останати спортови

Агенцијата за млади и спорт денеска додели ваучери за петте најдобри млади програмери

Агенцијата за млади и спорт денеска додели ваучери за петте најдобри млади програмери, што се избираат трета година по ред во рамки на заедничкиот проект „Најдобар млад програмер“ со Факултет […]

Локална самоуправа

Стрезовски денеска ја посети новоизградената фитнес зона во Општина Ресен

Градоначалникот Стрезовски денеска ја посети новоизградената фитнес зона која е во крајна фаза и пред официјално пуштање во работа.Фитнес зоната во иднина ќе овозможи практицирање на фитнес активности на сите […]

Вести

Спасески: Од 2006 година до денес се изградени 246 спортски објекти

Во изминатите 10 години Владата на ВМРО-ДПМНЕ реализираше низа проекти во областа на спортот што не беше пракса во изминатите 25 години, истакна директорот на АМС Марјан Спасески на панел […]

Останати спортови

Спортски саем на плоштадот Филип Втори

На плоштадот Филип Втори во Скопје денеска ќе се одржи Спортски саем во рамки на Европската недела на спортот и по повод прославата „25 години независна Република Македонија“.На настанот ќе […]

Вести

Агенцијата за млади и спорт ги прими најдобрите млади програмери

Најдобрите млади програми кои учествуваа на Интернационалната олимпијада по информатика од 17 до 18 август годинава во Казан, Русија, денеска се сретнаа со директорот на Агенцијата за млади и спорт […]

Останати спортови

Шаховската Олимпијада најавена во Агенцијата за млади и спорт

Репрезентативците и членовите на стручниот штаб на шаховската репрезентација на Македонија, кои ќе учествуваат на Шаховската Олимпијада (1-14 септември) во Баку, Азербејџан го најавија својот настап во куќата на спортот.Раководството […]

Останати спортови

Агенцијата за млади и спорт им посака успех на параолимпијците

Оливера Наковска-Бикова и Ванчо Каранфилов се македонските претставници на претстојните параолимписки игри во Рио. Тие, денес, заедно со тренерот Бранислав Јовановски и другите сопатници за Рио го најавија учеството на […]