Ознака: актерка

Сцена

Актерката има 67 години, а изгледа нереално: “Ова е единствената вистина зошто изгледам вака”

За да изгледате витално и младолико во шеесеттите или седумдесеттите години од животот, потребна е челична волја. Наглото стареење, жените почнуваат да го чувствуваат веќе на прагот на педесеттата година. […]

Сцена

Славната актерка има 80 години, а погледнете како изгледа без шминка

Американската актека Џејн Фонда денес има 80 години, а благодарение на здравиот начин на живот, успеала да го сочува добриот изглед. Таа е фитнес гуру и целиот живот го посветила […]

Црна хроника

Почина актерката Љупка Џундева

Македонскиот народен театар со голема болка и огромно жалење ја споделува веста за смртта на актерката Љупка Арсова Џундева, тивката дама на македонското актерство. Театарската, филмска и телевизиска актерка е […]

Сцена

Таа е една од најубавите актерки во светот, а жените денес имаат што да ја критикуваат

32-годишната актерка Меган Фокс е една од најубавите жени на светот. Мајка на три деца и сопруга на 44-годишниот актер Брајан Остин Грин, најпознат по улогата во некогаш популарната серија […]

Занимливости

Згодната актерка со политичка порака на голиот задник

Со политичка порака на голиот задник , ѕвездата на серијата ,,Спасувачка служба” , Алисија Арден покажа дека нема никакви комплекси. Атрактивната Алисија направи вистински спектакл за папараците додека позираше во […]

Сцена

Актерката има 60 години, а изгледа прекрасно без ниедна операција!

Американската актерка, Анџела Басет, спаѓа во групата најубави дами од Холивуд, а нејзиниот изглед во 60-тата година воодушевува. Додека многумина се прашуваат дали е подложна на некакви естетски третмани, Анџела […]

Сцена

Почина легендарната српска актерка

Ноќеска во Белград на 79 година од животот, почина легендарната српска и југословенска глумица Милена Дравиќ, после долга и тешка болест. Дравиќ починала во Клинички центар на Бежаниска коса, каде […]