Ознака: актерка

Балкан

Со сатар ги уби своите баба и мајка

Актерката Теодора од Србија, внука на познатиот актер од серијата „Подобар живот“, пред пресудата за убиството на својата мајка и баба, се обидела да си ја задави цимерката во затворот.42-годишната […]

Сцена

Беше најубава актерка, а сега изгледа страшно

Имено, актерката таа година го победи ракот на кожа што и’ се појави на лицето, под десното око, а најновите фотографии покажуваат дека болеста се вратила. Иако наводно била на операција […]

Сцена

Записникот ја открива вистината за драмата меѓу хирургот и актерката

Пластичниот хирург Срѓан Цветановиќ пукал во актерката Ивана Панзаловиќ со кој бил во врска, а потоа извршил и самоубиство со пиштол, кој илегално го поседувал.Во записникот кој го водел еден […]

Вести

Почина Македонката која глумеше во секој југословенски филм

Една од најзначајните босанскохерцеговски актерки со македонско потекло, Нада Ѓуровска, почина синоќа во 65-та година од животот.Таа е родена на 8 јануари 1952 година во Скопје, а во Сараево доаѓа […]

Сцена

Актерката од Курсаџии се огласи: „Уште не верувам дека сум жива, ми се случи голема трагедија“

-„Ми беше пукано во глава, оперирана сум и ќе бидам добро. Не можам да разговарам, хоспитализирана сум, но не ми се загрозени виталните функции.“ – рекла актерката Ивана Панзаловиќ, неколку […]

Балкан

Ова е мажот кој пукаше во актерката, бил познат хирург

Со пукањето кое утрово околу четири часот се случи на Савски венац, кога угледниот пластичен хирург од ВМА Срѓан Цветановиќ (59) се самоуби, а пред тоа пукаше во својата девојка, […]

Вести

Почина познатата актерка во Драмски театар Скопје

Пензионираната актерка на Драмски театар Скопје Ангелина Иванова почина вчера на 89-годишна возраст.Иванова е родена на 21 март 1928 во Крушевац. Завршила трети клас гимназија во 1946 година. Работела на Куклената […]