Ознака: Александра Пријовиќ

Сцена

Бившиот на Пријовиќ се жени за фаталната водителка од ТВ „Хепи“

Бившото момче на Александра Пријовиќ, нејзиниот колега фолк пејачот Љубо Перуќица откри дека се жени. Тој ќе застане на лудиот камен на 10 октомври и ќе го каже судбоносно „да“ […]

Сцена

24-от роденден ќе го памети долго- кога ќе го видите домот на Александра Пријовиќ за нејзиниот роденден ќе останете без текст

Пејачката Александра Пријовиќ вчера го прослави својот 24-ти роденден, а со фановите ги сподели најсреќните мигови од нејзиниот роденден. На нејзина адреса пристигнале многу подароци во вид на цвеќе, балони […]

Сцена

Длабок шлиц и бујно деколте: Александра Пријовиќ ја засени невестата на синот на Ѓукановиќ

Александра Пријовиќ се појави на свадбата на синот на Мило Ѓукановиќ и ги собра сите погледи кон себе. Со самата нејзина појава таа блесна. Облечена во фустан со длабок шлиц […]

Сцена

Александра ги остави сите без здив: Во вакво секси издание досега се нема појавено

Слатка, мила и згодна. Вака до сега се опишуваше изгледот на Александра Пријовиќ. Но, со новите фотографии пејачката ги излуде сите. Никогаш не била посекси.   View this post on […]

Сцена

Сите ја знаат мајката на Пријовиќ- пејачката сега го покажа татко ѝ Недељко

На сите им е веќе познато како изгледа Борка, мајката на српската пејачка Александра Пријовиќ, а сега го покажа и својот татко. Таткото на Александра се вика Недељко, а како […]

Сцена

„Изгледаш како да ти го подариле бебето, а не да си го родила“- Пријовиќ во најбрутално издание по породувањето

По сексапилната фотографија во бикини, популарната пејачка Александра Пријовиќ сподели фотографија на која никогаш не изгледала посекси. Социјалните мрежи едногласно и порачаа на пејачката дека таа буквално „гори“ откако се […]

Сцена

Александра Пријовиќ заведува во бикини неколку месеци по породувањето

Пејачката Александра Пријовиќ и нејзиниот сопруг Филип Живојиновиќ во март станаа родители на нивното прво дете, синот Александар. Од тогаш пејачката ужива во својата улога на мајка, па максимално го […]

Сцена

Тага во семејството, фановите со искрено сочувство- Пријовиќ сподели тажни вести: „Се надевам таму горе ќе ти биде подобро“

Пејачката Александра Пријовиќ на својот Инстаграм профил објави тажни вести во врска со член од нејзиното семејство. Станува збор за нејзиниот дедо кој вчера починал, а по тој повод пејачката […]

Сцена

Александра Пријовиќ во целосно проѕирен фустан го покажа виткото тело по породувањето

Една од најпопуларните млади пејачки во Србија, Александра Пријовиќ, се врати на естрадното небо многу брзо откако на свет го донесе својот син Александар. Таа со песната „Непоновљиво“ ја освои […]

Сцена

Услови како во кралско семејство- кога ќе видите што требала да исполни дадилката на синот на Пријовиќ ќе останете без зборови

Српската пејачка Александра Пријовиќ се врати на музичката сцена само три месеци откако се породи со синот Александар. Како што има се повеќе обврски она и нејзиниот сопруг Филип ангажирале […]

Сцена

Александра Пријовиќ во провокативна со длабоко деколте

Александра Пријовиќ со сопругот Филип и свекорот Боба Живоиновиќ дошла на свадбата на Драгана Џајиќ и Милош Ивановиќ. Пејачката за оваа прилика избрала фустан кој ги истакнува нејзините најдобри атрибути. […]