Ознака: Алекс Фергусон

Меѓународен фудбал

ФА го суспендираше Фергусон

На тренерот на екипата на Манчестер Јунајтед му се заканува суспензија од страна на Фудбалската асоцијација на Англија поради критиката на судијата на мечот со Њукасл. Алекс Фергусон со неколку […]

Меѓународен фудбал

Роналдо: Поради Фергусон нема да ги славам головите против Јунајтед

Најатрактивниот пар за осминафиналето од Лигата на Шампионите дефинитивно е дуелот меѓу екипите на Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед. Многу занимливости околу дуелот меѓу Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед, а […]

Меѓународен фудбал

Нани и дефинитивно го напушта Манчестер Јунајтед

Португалецот Нани и дефинитивно ќе си оди од Манчестер Јунајтед во зимскиот преоден трансфер-период, а тоа е директно потврдено со клубскиот календар. Нани веќе подолго време се доведува во прашање […]

Меѓународен фудбал

Снајдер се поблиску до Манчестер Јунајтед

Манчестер Јунајтед е се поблиску до ангажман на фудбалерот на Интер, холанѓанецот Весли Снајдер. Алекс Фергусон е заинтересиран за ангажман на Весли Снајдер веќе неколку сезони наназад, но се чини […]

Меѓународен фудбал

Солскјаер сака да го наследи Фергусон

Легендарниот „џокер“ на Манчестер Јунајтед сонува да стане тренер на овој клуб во кој како играч стекна светска слава. Оле Гунар Солскјаер помина 15 години во Манчестер Јунајтед, како играч […]