Ознака: Анкета

Вести

АНКЕТА ОД ТЕАРЦЕ: Изборите беа мирни и демократски, без никакви проблеми- ова што се прави е малтретирање на луѓето

Жителите на Теарце се едногласни дека изборите одржани на 11-ти декември поминале во мирна и демократска атмосфера, без никакви проблеми и инциденти. Тие велат дека тоа што сега се прави […]

Вести

Анкета во Теарце: Изборите беа мирни и демократски, без никакви проблеми

Жителите на Теарце се едногласни дека изборите одржани на 11-ти декември поминале во мирна и демократска атмосфера, без никакви проблеми и инциденти. Тие велат дека тоа што сега се прави […]

Љубов и секс

Мажите открија КАКО препознаваат дали девојката е добра во кревет!

Не е лесно да се препознае која девојка е добра во кревет. Понекогаш може да биде онаа која мистериозно се смешка, а понекогаш онаа која изгледа невино и нежно.Неодамна е […]

Вести

Низа нелогичности покажуваат дека анкетата на Телма е фалсификат

Низа нелогичности јасно укажуваат и покажуваат дека анкетата која ја објави опозициската телевизија „Телма“, а според која наводно разликата помеѓу владејачката ВМРО-ДПМНЕ и опозициската СДСМ се намалувала е тежок фалсификат.Имено, […]

Вести

Институт Димитрија Чуповски: УБЕДЛИВА победа на ВМРО-ДПМНЕ, огромна поддршка од граѓаните

Резултатите од анкетите на Институтот Димитрија Чуповски до сега се покажаа како најточни.Во периодот меѓу 01 и 03 Декември 2016 година Институтот Димитрија Чуповски спроведе телефонска анкета на 1.150 испитаници […]

Вести

Граѓаните низ Македонија едногласни: НЕ за СДСМ, двојазичност и лоши политики

На 5 дена од изборите, граѓаните се повеќе се револтирани од идејата и  програмната на СДСМ и Коалицијата за двојазичност на ниво на целата територија на Македонија.Сметаат дека ваквите политики […]

Вести

Очаен обид да се замижи пред фактите: ТВ Телма не ја објавила целата анкета

На пет дена до изборите , Телевизија Нова ви претставува нови податоци од анкета на јавното мислење. Кој ќе биде идниот премиер, кој најмногу  ги штити националните интереси, која политичка […]

Вести

Никола Груевски убедливо го води Заев во ИЕ 4

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на кандидатската листа во четвртата изборна единица, Никола Груевски, убедливо води пред неговиот противкандидат во истата изборна единица и лидер на СДСМ, Зоран Заев.Ова го […]

Вести

Втор дел од истражувањето на Институтот „Павел Шатев“ покажува убедливо водство на ВМРО-ДПМНЕ пред СДСМ

Во периодот помеѓу 30 ноември и 2 декември 2016 година, Институтот Павел Шатев спроведе телефонска анкета на 1090 испитаници со цел да ги утврди перцепциите на македонските граѓани.Во истражувањето кое […]

Вести

Идејата за двојазичност на Заев не ја подржуваат 93,5 проценти од испитаниците

Повеќе од деведесет отсто од испитаниците во новата анкета на Институтот „Павел Шатев“ се изјасниле дека се против идеите на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, за воведување двојазичност на целата […]

Вести

Анкета на „Павел Шатев“: ВМРО-ДПМНЕ ќе победи со огромна предност пред СДСМ

27,8 рејтинг за ВМРО-ДПМНЕ, 16,2 отсто за СДСМ. Ова го покажува најновата телефонска анкета на Институтот „Павел Шатев“ спроведена во периодот помеѓу 30 Ноември и 2 Декември на 1090 испитаници […]

Вести

Анкета: СДСМ измислува се и сешто како што ги измисли фантомските гласачи, но ќе бидат казнети на 11 декември

Граѓаните очекуваат се и сешто од СДСМ, манипулации, лаги, интриги како оние со фантомските гласачи. Разочарани велат дека ваквото однесување на СДСМ и Зоран Заев ќе биде казнето од народот […]