Ознака: Анкета

Вести

Идејата за двојазичност на Заев не ја подржуваат 93,5 проценти од испитаниците

Повеќе од деведесет отсто од испитаниците во новата анкета на Институтот „Павел Шатев“ се изјасниле дека се против идеите на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, за воведување двојазичност на целата […]

Вести

Анкета на „Павел Шатев“: ВМРО-ДПМНЕ ќе победи со огромна предност пред СДСМ

27,8 рејтинг за ВМРО-ДПМНЕ, 16,2 отсто за СДСМ. Ова го покажува најновата телефонска анкета на Институтот „Павел Шатев“ спроведена во периодот помеѓу 30 Ноември и 2 Декември на 1090 испитаници […]

Вести

Анкета: СДСМ измислува се и сешто како што ги измисли фантомските гласачи, но ќе бидат казнети на 11 декември

Граѓаните очекуваат се и сешто од СДСМ, манипулации, лаги, интриги како оние со фантомските гласачи. Разочарани велат дека ваквото однесување на СДСМ и Зоран Заев ќе биде казнето од народот […]

Вести

„Брима Галуп“: ВМРО-ДПМНЕ ќе освои 162.000 гласа повеќе од СДСМ

Убедливо мнозинство граѓани би гласале за владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ доколку изборите се одржат следната недела наспроти најголемата опозициска партија, покажала најновата анкета на „Брима галуп“. Во истражувањето на јавното мислење, […]

Вести

Анкета: Граѓаните силно се противат на идејата за двојазичност на Заев

Македонските граѓани остро и децидно се протива на идеите на опозицискиот лидер Зоран Заев за двојазичност на целата територија на Република Македонија, што според нив претставува пат кон федерализација и […]

Вести

ВМРО-ДПМНЕ поблиску до ставовите и личните убедувања на македонските граѓани

„Брима галуп“, која ги изработува и истражувањата на јавното мислење за потребите на престижниот американски Интернационален републикански институт, ја спроведе анкетата на барање и во соработка со неделникот „Република“.Според резултатите […]

Вести

Телма со последната анкета ја закопа лажната еуфорија на Пендаровски!

Дури и опозициската Телма го демантира носителот на опозициската коалиција во првата изборна единица Стево Пендаровски. Дека опозицијата пред секои избори ја фаќа лажна еуфорија не е нешто ново. И […]

Вести

Убедливо водство на ВМРО-ДПМНЕ пред СДСМ дури и според анкетата на Телма!

Убедливо водство на владејачката ВМРО-ДПМНЕ пред опозицициската СДСМ покажува и анкетата на опозициската телевизија Телма, која патем вложи судни напори да го заташка ова.Убедливо водство на ВМРО-ДПМНЕ во однос на […]

Љубов и секс

Интимна фризура која ниеден маж не ја сака кај својата партнерка!

Мажите не се многу оптоварени за интимните фризури на партнерките. Повеќето од нив преферираат да нема никаква, но ако дамата одлучила да ја прошири, велат дека им се допаѓа бразилска […]

Вести

Граѓаните се противат на двојазичноста и манипулацијата на Заев со редефинирање на Рамковниот договор

Не може сите да бидат лоши околу нас, а ние да сме најдобрите. Ако сите се скарани со Македонија, проблемот е во Македонија. Јас сум истиот Зоран Заев, кој што […]

Вести

Голема измама на Хилари Клинтон предизвика паника во САД: Го лажирала водството на Трамп за да стане претседател?!

Многумина со ентузијазам ја дочекаа веста дека според резултатите од анктетите, Републиканскиот кандидат на претседателските избори Доналд Трамп за прв пат од мај води во однос на кандидатката од Демократите […]