Ознака: Анкета

Вести

Од март до октомври годинава двојно зголемен рејтингот на ВМРО-ДПМНЕ во однос на рејтингот на СДСМ

– Опозициските медиуми под директна контрола на СДСМ и Сорос денеска објавија резултати од испитувањето на јавносто мислење што ги спровела српската агенција „Фактор плус Адрија“ – пишува „Република“.Анкетата на […]

Вести

Анкета: Странските се инвеститори задоволни од инвестициските политики

Бизнис и инвестициските политики на Владата се поставени на стабилни основи, а странските вложувачи се задоволни од условите за водење бизнис и инвестирање во Македонија. Како најповолни ги посочуваат ниските […]

Вести

Груевски со над трипати поголема поддршка од Заев

Дури 30,1 отсто од испитаниците на анкетата спроведена од Институтот Димитрија Чуповски одговориле дека најголема доверба имаат во лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски. Опозицискиот лидер Зоран Заев има рејтинг од […]

Вести

Аналитичарите предупредуваат: Црната кампања ќе го чини СДСМ уште еден пораз

ВМРО-ДПМНЕ има убедлива предност пред опозициската СДСМ, покажуваат резултатите од најновата анкета на Институтот „Павел Шатев“.Вкупно 40,4 отсто сметаат дека ВМРО-ДПМНЕ би победила на претстојните парламентарни избори, додека за СДСМ […]

Вести

Според анкетата на „Павел Шатев“ перцепциите на граѓаните покажуваат огромна предност на ВМРО-ДПМНЕ пред СДСМ

Вкупно 40,4 отсто сметаат дека ВМРО-ДПМНЕ би победила на претстојните парламентарни избори, додека за СДСМ се 15,6 отсто, за ДУИ 7,7, а за ДПА 2,2 процента. ВМРО-ДПМНЕ е пред СДСМ и во […]

Вести

Груевски со поддршка од 28,2 отсто, Заев со само 8,8 отсто

Дури 28,8 отсто од испитаниците најголема доверба имаат во лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, покажува најновата анкета на Институтот Павел Шатев спроведена во периодот меѓу 26 и 29 Септември на […]

Вести

Анкета на Ипсос: Хилари Клинтон има четири проценти предност пред Доналд Трамп

Демократската кандидатка за американски претседател Хилари Клинтон има четири проценти предност пред нејзиниот републикански ривал Доналд Трамп, покажува најновата анкета на инситутот Ипсос, чии резилтати беа објавени синоќа.Според ова истражување, […]

Вести

Трамп со поголема поддршка од Клинтон според најновите анкети

Според најновите изборни анкети, Републиканецот Доналд Трамп ја претрка за два процента ривалката од Демократите Хилари Клинтон. За него би гласале 45%, додека за Клинтон 43%.Разлики постојат и во категориите […]

Вести

Анкета: Мнозинството Британци се против носењето на бурка во јавност

Мнозинството Британци се согласуваат да се забрани носењето бурка на јавни места, додека половина од испитаниците сметаат оти бурките треба да бидат забранети, покажува истражувањето на лондонската агенција „Југав“.Дури 57 […]

Вицотека

Што одговорија идните македонски „студенти“ на една анкета?

Погледнете ја оваа малку поинаква анкета за уписите на факултет.Очигледно  овие „студенти“ сакале само  да се    прошетаат и  да видат  како  изгледа факултетот.Очигледно  овие „студенти“ сакале само  да се […]

Вести

Граѓаните револтирани: СЈО за неработа зема огромна сума пари!

Сумите кои ги заработуваат специјалните јавни обвинители и кои се движат, како што сами потврдија на последната прес конференција, од 2.500 до 3.000 евра плус надоместоци, се превисоки сметаат граѓаните.Велат […]

Вести

Центарци до Жерновски: „Го погазувате сопствениот збор“

Советниците од СДСМ во Центар и првиот човек на општината Андреј Жерновски, кои беа жестоки критичари на изградбата на спомен-обележја, сега тргнуваат по стапките на ВМРО-ДПМНЕ- носат одлука за изградба […]