Ознака: апсење

Црна хроника

Уапсен државјанин на Косово кој пренесувал 113 мигранти во ладилник

Уапсен државјанин на Косово кој пренесувал 113 мигранти во ладилник 30-годишен Косовец вчера е фатен како превезува 113 мигранти од Бангладеш, Индија и Мијанмар. -Вчера околу 01.15 часот на автопатот […]

Црна хроника

Приведени четири лица во Куманово, Тетово и Скопје

Приведени четири лица во Куманово, Тетово и Скопје Извадок од билтенот на МВР за вчера: На 14.05.2020 во 14.30 часот на ул.„Ј.Златаноски“ во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле […]

Вести

Ерусалим: Полицијата уапси верници кои не почитуваат забрана за јавни собири

Ерусалим: Полицијата уапси верници кои не почитуваат забрана за јавни собири Уапсени се 320 лица од израелската полиција кои, кршејќи ги рестриктивните мерки воведени поради епидемијата на коронавирусот, се собрале […]

Црна хроника

Красниќи и Точи уапсени во Косово, барани со потерница од македонското МВР

Од страна на косовското Министерство за внатрешни работи во текот на минатата недела од слобода се лишени лицата Бесим Красничи и Фадил Точи кои се барани по потерница издадена од […]

Црна хроника

Уапсени тројца штипјани, се сомничат за грабеж на аптека во Скопје

На 14.04.2020 во 13.37 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Климент Охридски“, во аптека, маскирано лице со закана со нож од вработената ги одзело парите од дневниот промет. […]

Вести

Уапсен гостиварец: Не ја затворил кафетеријата, затекнати 12 гости

Полициски службеници на СВР Тетово вчера околу 20:50 часот во гостиварски Добридол го лишиле од слобода 57-годишниот В.Џ.. Од МВР информираат дека тој е уапсен затоа што при контрола спроведена […]

Видео Политички партии

Сафет Бишевац – милиони евра одат во џеповите на врхушката на ДПМНЕ

Сафет Бишевац – милиони евра одат во џеповите на врхушката на ДПМНЕ Да се потсетиме како беседеше Сафет Бишевац од парламентарната говорница за партијата на чија што сега листа е […]

Црна хроника

Уапcен полицаец – ФАТЕН СО МИTО НА ЛИЦЕ МЕСТО – ДЕТАЛИ

По примена пријава од страна на граѓанин, а во координација со надлежен обвинител за гонење на организиран криминал, Единицата за корупција во Министерството за внатрешни работи по претходни добиени сознанија […]

Црна хроника

Уапсен убиец од Арачиново

Притворен маж од Арачиново, расчистено кривично дело „убиство“На 15.11.2019 Секторот за внатрешни работи Скопје со кривична пријава донадлежното Основно јавно обвинителство Скопје го предаде Б.Р.(28) од с.Арачиново, порадиоснови на сомнение […]

Вести

Ширум светот уапсени 337 лица поради детска порнографија

Истражители од САД, Јужна Кореја, Германија и други држави го затворија до сега најголемата интернет страница за детска порнографија на даркнет. При операцијата спасени се 23 деца кои беа изложени […]

Вести

Со полициски дрон забележале нешто необично, по пронашле човек кој цели 17 години бил во бегство

Кинеската полиција уапсила маж кој бил во бегство цели 17 години, така што беспилотни летала го откриле неговото засолниште. 63-годишниот, идентификуван како Сонг Ианг, беше затворен за трговија со жени […]

Занимливости

ФОТО: Готвач уапсен затоа што користел канабис за „да проба нови вкусови“

Готвач од Сицилија е уапсен под сомнение дека продавал дрога, откако полицијата пронашла канабис во неговиот дом. Готвачот Кармело Кијарамонте (50) поседувал две големи стебла марихуана и еден килограм индиски […]