Ознака: бездомници

Живот

Живееaјa со години нa УЛИЦA, a потоa им пријде женa и со пaрче хaртијa им го ПРОМЕНИ ЖИВОТОТ

Четворица бездомници во Брест, Франција, добија 50.000 евра на лотарија, благодарение на една жена што им даде билет за лотарија. Бездомниците, вклучително и една жена, седеа, како и обично, пред […]

Издвојуваме

Жито Лукс донира производи за бездомниците!

Жито Лукс донира производи за помош на бездомните лица погодени од ниските температури и снежните врнежи. Помошта се состои од прехранбени производи со кои ќе се задоволат дневните потреби на […]

Видео

Се доближи до бездомник и побара пари од него. Она што следи ќе ве остави без зборови!

Бездомништво може да му се случи речиси на секој човек. За жал, многу луѓе не се имуни на оваа широко распостранета „епидемија“.Многумина се среќни што го немаат тој проблем во […]

Живот

Додека нејзините врсници се на училиште, таа спие под отворено небо! Фотографијата од мало девојче го потресе целиот регион!

Денес е први септември, ден кога учениците и нивните родители одат и се враќаат од училиште, полни со впечатоци од првиот ден во клупите, подготвувајќи се за новата учебна година…Босна […]

Живот

Овој човек ги храни бездомниците со магија

Хуманост на дело:Бездомниците во Лас Вегас, Невада, добија доза магија, но и бесплатна храна. Авторот на проектот е магионичарот Роб Ендерсон. Погледнете ги неговите неверојатни трикови, кои ги користи за […]