Ознака: бибер

Здравје

Ве боли главата? Овој еликсир ќе ви помогне побрзо од лекови!

Кој немал главоболката? Тогаш обично посегнуваме по секое средство против болки што го имаме при рака. Меѓутоа, доколку го направите овој еликсир, многу ќе ви помогне, а воедно и поволно […]

Живот

Моќна комбинација: Два зачини кои може да ви го спасат животот

Освен што го спречува ширењето на карциномот, оваа комбинација ги ублажува и болките, а ги намалува и симптомите на депресија. Куркумата е зачин кој има многу благотворен ефект врз организмот. […]

Живот

Овој зачин сите го имаме дома, тој е лек за многу болести

Сушениот бибер се користи долго време поради вкусот и неговото лековито својство. Како зачин се употребува плодот на ова растение, кој е во форма на мали зрна. Постојат повеќе видови […]

Живот

Лимон,сол и бибер како лек за воспалено грло,забоболка и настинка

Комбинацијата на лимон, сол и бибер не само што може да ви послужи за зачинување на салатата, туку може да ја употребите и како лек.Неколку работи можете да ги излечите […]

Живот

Лимон, сол и бибер! Мешавина која ги решава овие 4 важи проблеми!

Бибер, сол и  лимон- совршена комбинација во  салата, зарем не? А дали сте занеле  дека оваа комбинација е лековита?Еве што  се лечи оваа комбинација: Болно грло Ослободете се од болката […]

Сцена

Зошто не треба да го позајмувате автомобилот на Џастин Бибер

Името на Џастин Бибер е напишано на уште еден сообраќаен прекршок, во кој што тој самиот не  е вклучен. По шокантното следење на папарацото кое заврши фатално минатиот месец, еден […]